son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Yaşlı aylığı alana üç büyük müjde!

  Yaşlı aylığı alana üç büyük müjde!

  Yaşlı aylığı alana üç büyük müjde!

   

  Hükümet tarafından hazırlanan Bahar paketi nedeniyle 13 milyon emeklinin yüzü bayram ikramiyesi müjdesi ile gülerken, 65 yaş aylığı alan toplam 618 bin kişi için üç müjde bir arada geldi. Yaşlılık maaşı alan binlerce vatandaş zamlı maaşları ile birlikte bayram ikramiyesi alacak. Böylece üç maaş birden alacak vatandaşlar, bayram öncesi rahatlatacak. Bugüne kadar sadece 266 TL maaş alan 65 yaş ve üzeri vatandaşlar, 500 TL maaş alacak. Üstüne üstlük 3 aylık maaş birden hesaplarına yatırılacak. 1000 TL’de bayram ikramiyesi yatırılacağı için maaş hesaplarına 2bin 500 TL maaş yatmış olacak.

   

  8 milyarlık ceza ekonomi paketini bekliyor


  Emekliler, öğrenciler, çiftçiler ve devlete borcu olanlar ekonomi paketinin yaşama geçmesini büyük bir heyecanla bekliyor.

  4 milyon 200 bin kişi trafik cezalarına yönelik toplam 8 milyar liralık borç için yapılandırma bekliyor. Ekonomi paketi uygulamaya geçtiği anda cezalarının ana parası için ödeme yapanlar, %16,80 gecikme zammına karşılık sadece %3 ya da %4 gecikme faizi ödeyerek düşük bir faiz sayesinde borçlarından kurtulacak.

  1 milyondan fazla öğrenci yapılandırmadan faydalanacak

  1 milyondan fazla öğrenci kredi borçlarının yapılandırmasından yararlanacak. 3,9 milyar lirayı bulan kredi borçları yapılandırılarak ödeme kolaylığı sağlanacak. 65 yaş aylığı alan 681 bin vatandaşın haziran başında zamlı maaşlarını alacağını belirten Maliye Bakanı Nabi Ağbal “Haziran ayının başında bin 500 lira yani üç aylık maaş vatandaşlarımızın hesabında olacak.  Dolayısıyla 13 milyona yakın emeklimiz ve 65 yaş maaşı alan vatandaşımız yeni arttırılmış maaşlarını alacak.” dedi.  Bakan Ağbal, ekonomi paketi kapsamında yapılandırma sayesinde yaklaşık 16 milyar liralık ek bir gelir beklediklerini söyledi. Ağbal, bu kapsamda 2016 yılında 15,3 milyar lira, 2017 yılında 19,4 milyar lira, bu yıl ise bugün itibarıyla 5,5 milyar lira tahsilat yapıldığını belirtti.

  1 300x300 - Yaşlı aylığı alana üç büyük müjde!

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. isil dedi ki:

   Yaşlı aylıklarının artmasına çok sevindim. Gerçekten aldıkları maaş çok düşüktü. Hükümetimizden başarılı bir adım daha, kendilerine çok teşekkür ediyorum

  BİR YORUM YAZ