son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Yerli Baz İstasyonu Nisan’da Teslim Edilecek!

  Yerli Baz İstasyonu Nisan’da Teslim Edilecek!

  İlk Teslimatı Nisan Ayında Yerli Baz İstasyonu ULAK’ın Yapılacak

   

   baz istasyonu 300x168 - Yerli Baz İstasyonu Nisan'da Teslim Edilecek!

  Türkiye’nin ilk yerli baz istasyonu ULAK, 150 adetlik ilk parti ürünlerini nisan ayında yapacak. AA muhabirine yaptığı açıklamaya göre Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Savunma Sanayii Müsteşarlığı tarafından bakanlığın desteğiyle de yürütülen LTE-A teknolojisi kullanılarak makrocell baz istasyonlarının ULAK Projesi kapsamında yerli olarak geliştirilmesine hatta üretimlerine başladığını belirtti.

   

  Türk mühendisleri tarafından geliştirildi

   

  ULAK Projesi kapsamında ana yükleyici Aselsan, alt yüklenici Netaş ve Argela olarak, projenin koordinasyonunu ve sorumluğu üstlendiklerini belirten Arslan ‘’ Bu proje sayesinde 4,5G ticari, evrensel hizmet ve kamu güvenliği şebekelerinde kullanılmak üzere yerli LTE-Advanced makrocell baz istasyonları değişik frekans bandlarında geliştirilmektedir. 4.5G baz istasyonları  Türk mühendisleri tarafından geliştirilirken, istasyonların üretiminde yerli ve milli imkanlarla kullanılması önemli bir kazanım sağlayacak ve dünyanın her yerine ulaşabilecek.’’ dedi.

   

  Türkiye için çok önemli

   

  Atılan adım sayesinde teknolojide dışa bağımlılık azaltılırken, gelişen teknolojide önde olmak açısından Türkiye için çok önemli olduğunu belirten Arslan, ‘’Bakanlığımız, projeye ilk günden beri destek olduğunu   ve Haberleşme Genel Müdürlüğünce yürütülen ‘Evrensel Hizmet Projeleri’ kapsamında kırsal bölgelerde kurdurduğu mobil haberleşme altyapılarında ULAK baz istasyonlarının kurulum şartı getirerek göstermiştir.” dedi.

  Proje kapsamında 1. fazda daha önce kurulum yapılan bin 799 yerleşim yerine 4,5G mobil genişbant hizmeti götürülmesi için sözleşme imzalandığını ve sözleşmede  en az yüzde 10 ULAK ürünleri kullanımı şartı konularak, proje kapsamında 489 baz istasyonunda 4,5G yükseltmelerinin ULAK ürünleri kullanılarak yapıldığı belirtildi.

  1 300x300 - Yerli Baz İstasyonu Nisan'da Teslim Edilecek!

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ