son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Yiğitcan’ın Annesi Mahkemede Konuştu! Salon Buz Kesti…

  Yiğitcan’ın Annesi Mahkemede Konuştu! Salon Buz Kesti…

  Yiğitcan’ın Annesi Mahkemede Konuştu! Salon Buz Kesti…

   3 1 300x150 - Yiğitcan’ın Annesi Mahkemede Konuştu! Salon Buz Kesti…

  5 Kasım 2017 tarihinde 10 yaşındaki Yiğitcan, İstanbul’un Fatih ilçesinde 12 yerinden bıçaklanarak babası tarafından öldürülmüştü. Acısı çok fazla olan anne, mahkemede ilk kez konuştu. Gözyaşlarına hakim olamayan anne ‘’ Sana yaşatacağım acıyı hayatın boyunca unutamayacaksın demişti.’’ dedi.

  Baba Nezir Türkoğlu ‘’kasten yakın akrabayı öldürmek’’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet ile yargılandı. Buna ilave olarak ‘’kasten yaralama’’ ve ‘’kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma’’suçlarından 4.5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezasıyla yargılanırken; anne ara celsede dinlendi.

   

  İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki davaya baba katılmadı

  İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesindeki görülen duruşmaya mahkeme tarafından verilen ara karar nedeniyle, davaya baba katılmadı.

  Anne Neriman T. ve avukatı dava için hazır bulunurken, savunma sırasında olay hakkında bilgi vermekte zorlanan anne, gözyaşlarına zaman zaman hakim olamadı. Eşi tarafından sürekli şiddet gören Neriman T. ‘’1 Eylül 2017 tarihi itibarıyla ayrı yaşamaya başladık. Yiğitcan benimle kalmasına rağmen Aile Mahkemesi her ayın ilk haftası ve üçüncü hafta sonu sanık ile görüşmesine karar vermişti. Olay günüde oğlum, görüşme günü olduğu için sanık ile birlikteydi. Olaydan bir hafta öncede oğluma yönelik tehditlerde bulunduğundan oğlum annemin evine gitmişti.’’ diyerek ifadesine devam etti.

  4 300x300 - Yiğitcan’ın Annesi Mahkemede Konuştu! Salon Buz Kesti…

  ‘’Sanık, bu olayı planlayarak yaptı. Ben öyle düşünüyorum…’’

  Sanık bir gece annenin ağabeyine Whatsapp üzerinden görüntüler göndermesi üzerine, eve gittiklerini belirten Neriman T. ‘’ Eve girdiğim anda gaz kokusunu hissederek, camı ve kapıyı açtım. Oğlum gazdan etkilendiği için yoğurt yedirdim. Karnı çok ağrıyordu. İçeri girmemle birlikte kapıyı kilitleyen sanık, çıkmamıza izin vermedi. Polis memurlarının müdahalesi sonucu kurtarıldık. Yine sanık oğlum ile birlikte halasının evindeyken köprüden atlayacağız demek için beni aramıştı. Ailemin desteği ile olayın peşine düştüğümüz sırada oğlum geldi. Olayı hatırladığını söylese de bu olayı planlayarak yaptı, ben öyle düşünüyorum. Sanığın ifadesi kesinlikle yalan… Oğlunu öldürme eylemi ve ölüm fiilinden dolayı sanıktan şikayetçiyim. ‘’ şeklinde ifade verdi. Savunma bittikten sonra mahkeme ara celseyi kapatıp, duruşmayı erteledi.

   

   

  1 300x300 - Yiğitcan’ın Annesi Mahkemede Konuştu! Salon Buz Kesti…

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ