son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Yunanistan Şokta! 2 Yunan Askeri Tutuklandı!

  Yunanistan Şokta! 2 Yunan Askeri Tutuklandı!

  Yunanlılar Şokta! 2 Yunan Askeri Tutuklanarak cezaevine yollandı!

  Bu sabah Edirne ilinde Türkiye sınırını geçerek jandarma tarafından fark edilip yakalanan 2 Yunan Askeri “Askeri yasak bölgeye girmek” ve “Askeri casusluğa teşebbüs etmek” suçlarından ötürü tutuklanarak cezaevine gönderildi.

  1. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığına ait Hudut kartalları isimli sınır birlikleri, devriye görevi esnasında Pazarkule civarlarında Yunanistan ordusuna bağlı astsubay ve teğmen rütbelerinde olan iki askeri gözaltına alınmıştı. Silahlarına da el konulan Yunan askerleri Edirne Jandarma Komutanlığına götürülmüştü.

  Jandarmadaki işlemleri tamamlanan iki asker, adliyeye sevk edildi. 

  1 1 300x168 - Yunanistan Şokta! 2 Yunan Askeri Tutuklandı!

  Edirne Sulh Ceza Hakimliği, 2 Yunan askeri olan astsubay Çavuş Dimitros Kouklatzis ve Teğmen Aggelos Mitretodis ‘in, ‘Birinci dereceden askeri yasak bölge ihlali’, ‘ikametgahlarının ülkemizde olmaması’ ‘kaçak şüphesi’, ‘delilleri yok etme şüphesi’, ‘yurtdışına kaçma ihtimali’ sebepleri ile tutuklanarak cezaevine gönderildi. İlgili mahkeme aynı zamanda askerlerin üstünden çıkan sanal verilerin de incelenmesi hükmünü verdi.

  İfadeleri Alındı

  2 3 300x168 - Yunanistan Şokta! 2 Yunan Askeri Tutuklandı!

  2 askerin verdikleri ifade de karda görmüş oldukları ayak izlerini izlemeleri sonucu Türk bölgesine geçtiklerini ve cep telefonlarındaki resimleri, üst yöneticilere yollamak maksadı ile tuttuklarını öne sürdükleri bildirildi.

  Yunanlılar Şoka Girdi

  Yunan hükümetinin sözcüsü Tzanakopoulos, bugün yapmış olduğu basın toplantısında tutuklanan Yunan askerlerinin çok kısa zaman içerisinde ülkelerine geri gönderilmelerini umduklarını ifade etti. Mahkemenin vermiş olduğu karar, Atina’da resmen şok etkisi yarattı. Bundan sonra yaşanacak süreç herkes tarafından merak ediliyor.

   

   

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ