son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Yunanistan’dan Bir Skandal Karar Daha Çıktı

  Yunanistan’dan Bir Skandal Karar Daha Çıktı

  Yunanistan’dan Bir Skandal Karar Daha Verildi ve Hainleri İçeri Böyle Aldılar

  Türkiye tarafından yapılan, Yunanistan’a kaçan darbecilerin iade talebi için Atina İstinaf Mahkemesi üçüncü kez reddetti. Daha önceden talebi iki kez reddeden Yunanistan’ın, FETÖ‘cü askerlerin mahkeme binasına garajdan alınması dikkat çekti.

  iade talebi 1 300x162 - Yunanistan'dan Bir Skandal Karar Daha Çıktı

  Fettullahçı Terör Örgütü tarafından 15 Temmuz’da bulunulan darbe girişimi sonrası darbeci askerler Yunanistan’a kaçmıştı. 8 darbeci asker için Türkiye, iade talebi için iki kez daha başvurmuştu ve üçüncü kez iade talebinden kaynaklı olarak başkent Atina İstinaf Mahkemesi’nde 8 darbeci asker, hakim karşısına çıkarıldı. Mahkeme salonuna kelepçeli olarak getirilen askerlerin, rahat tavırları gözlerden kaçmazken savunmalarının Savcı Evgenia Kivelou iade talebinin reddine yönelik kararına uygun olarak, Türkiye’nin iade talebi reddedildi. Savcı Kivelou, iade dosyasında yeni suçlama olarak ‘’kasten adam öldürme’’ suçunun ilave edilmesine rağmen delil yetersizliğinden dolayı iade talebinin kabul edilmemesi yönünde görüş bildirdi.

   

  Üçüncü kez iade talebi reddedildi, sığınma başvuru…

  Atina İstinaf Mahkemesi, Savcı Kivelou’nun bildirdiği iade talebinin reddine dair görüşü kabul ederek; 8 darbeci askerin iade talebine üçüncü kez ret kararı verdi. Türkiye’nin geri iade başvurusunun bir kez daha ret edilmesinin ardından, FETÖ’cü askerlerin 4 Mayıs’ta iltica taleplerine yönelik kararın Yunan Danıştay’ının onaylaması bekleniyor.

  1 300x300 - Yunanistan'dan Bir Skandal Karar Daha Çıktı

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ