son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Acapulco’da bütün polislerin silahlarına el konuldu

  Acapulco’da bütün polislerin silahlarına el konuldu
  • Genel
  • 26 Eylül 2018
  • 0 YORUM
  • 1 KEZ OKUNDU

  Meksika’nın önemli turizm merkezlerinden olan Acapulco’da polislerin silahlarına el koyuldu. Polislerin silahlarına el koyulmasının sebebi ise uyuşturucu satıcılarının polis teşkilatına sızmış olmaları. Bundan böyle Acapulco eyaletinde askerler görev yapacak. Daha çok zengin insanların tatil için geldiği Acapulco’da polis teşkilatının silahlarına el konulması büyük şaşkınlık yarattı. Acapuco insanına göre, Meksika askerlerinin daha erkenden müdahale etmesi gerektiği konusunda hemfikirler.

  Acapulco’nun Guerrero bölgesi artık Afganistan, Irak ve Suriye ile aynı tehlikeye sahip. Bu istatistiği veren ise ABD! Acapulco’da görev yapan bütün polisler hakkında soruşturma da başlatıldı. Artık Guerrero’da askerler devriye gezecek ve asayişi sağlayacak. Eyaletteki polislerin tamamının soruşturma geçirmesi ise kentte görev yapan 2 üst düzey polis amirinin tutuklanması sonrasında gerçekleşti. İfadeleri alınan 2 üst düzey polisin anlattıklarına göre birçok cinayet, polisler tarafından işlendi. Aynı zamanda Guerrero eyaletindeki polislerinde neredeyse tamamının uyuşturucu şebekesi için çalıştığı da bu ifadeler sonucunda ortaya çıktı. İfadelerden sonra soruşturmanın genişletilmesine karar veren Meksika polisi, Acapulco’da alarm verdi. Şehirdeki tüm polislerin silahlarına el konuldu.

  Suriye, Irak ve Afganistan kadar tehlikeli

  ABD Dışişleri Bakanlığı’nın 2018’in başlarında yayınladıkları turizm raporuna göre Acapulco eyaleti Afganistan, Irak ve Suriye kadar tehlikeli olduğundan bahsedildi. Ayrıca Acapulco’ya seyahat edecek kişileri de uyardı. Amerikan medyasına göre ise Acapulco ‘cinayetler şehri’ olarak ilan edildi. Zengin insanların uğrak noktası olan Acapulco’da eroin adlı uyuşturucu madde için haşhaş yetiştiriliyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ