son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Bedelli askerlik 3. celp dönemi açıklandı

  Bedelli askerlik 3. celp dönemi açıklandı
  • Genel
  • 27 Eylül 2018
  • 0 YORUM
  • 1 KEZ OKUNDU

  Uzun zamandır merakla beklenen bedelli askerlik 3. celp dönemi bu sabah itibariyle açıklandı. Sevk yerleri belli olan yükümlülere ayrıca cep telefonu aracılığıyla da bilgi verilecek. 3. celp döneminde tam 13 bin 555 kişi kışlaya gidecek. 3. celp döneminin de açıklanmasıyla beraber bu dönemde ismi okunmayan binlerce vatandaş da var. Planlaması yapılan 3 celp döneminde eğitim yerleri belli olmayan adayların planlaması 3 Kasım’dan sonra yapılacak.

  Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından yapılan açıklamaya göre bedelli askerlik 3. celp dönemi için 13 bin 555 kişi belirlendi. 21 gün silah altına alınacak olan yükümlülerin sevk tarihleri E-Devlet’ten sorgulanabilecek. Bu zamana kadar bedelli askerlik için başvuranların sayısı 557 bin 102 kişi olduğu belirtildi. Başvurusunu tamamlayanların sayısı ise 215 bin 970 olarak açıklandı. 3. Celp döneminde sevk tarihi belli olan yükümlülerin, yoklamalarını E-Devlet üzerinden sevk tarihine kadar tamamlamaları gerekiyor. Sevk tarihine kadar olan süreç içerisinde yoklama işlemlerini tamamlamayan yükümlüler, bedelli askerlik kapsamı dışına çıkartılacak.

   

  İlk 3 celp döneminde çıkmayanların planlaması kasımdan sonra yapılacak

  Bedelli askerlik kapsamında ilk 3 celp döneminde sevk bilgisi çıkmayan adayların planlaması, 3 Kasım tarihinden sonra yapılacak. Bundan sonraki celp dönemleri hakkında bilgi verilmezken, sevk tarihlerini bekleyen yükümlülerin, E-Devlet aracılığıyla celp bilgilerini sürekli kontrol etmeleri gerekiyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ