son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Enis Berberoğlu tahliye edildi

  Enis Berberoğlu tahliye edildi
  • Genel
  • 20 Eylül 2018
  • 0 YORUM
  • 22 KEZ OKUNDU

  Mit tırları kayıtlarını eski Cumhuriyet Gazetesi yazarı Can Dündar’a verdiği gerekçesiyle Enis Berberoğlu, 5 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı. Yargıtay 16. Ceza Dairesi, mahkemenin verdiği hapis cezasını onadı. Ancak Berberoğlu’nun vekilliği düşene kadar infazının durdurulmasına karar verdi. Böylelikle Berberoğlu, milletvekilliği düşene kadar serbest bırakıldı. Chp Milletvekili Enis Berberoğlu akşam saat 19.20 civarlarında bulunduğu Maltepe Cezaevi’nden salıverildi. Berberoğlu’nun tahliye haberini alan basın mensupları adeta cezaevi önünü ablukaya aldı. Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Berberoğlu, “Sizlerin de malumu çok yorucu bir dönem geçirdim. Ailem ve partili arkadaşlarımla beraber fikir alışverişinde bulunmayı düşünüyorum. Biraz zaman geçtikten sonra uzun bir açıklama yaparım” ifadelerini kullandı.

  Durdurulan Mit tırlarının görüntülerini eski Cumhuriyet yazarlarından Can Dündar’a verdiğinden dolayı tutuklanarak cezaevine gönderilen Chp Milletvekili Enis Berberoğlu, 5 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı. Verilen bu hapis kararından sonra davayı bir üst mahkemeye taşıyan Berberoğlu’nun avukatları, Yargıtay’dan cevap beklediler. Yargıtay 16. Ceza Dairesi ise bugün açıklama yaptı ve Berberoğlu’nun vekilliği düşene kadar serbest bırakılmasına karar verdi. Vekilliği düştükten sonra hakkında verilen 5 yıl 10 ay hapis cezası kararı ise Yargıtay tarafından onandı.

  Kemal Kılıçtaroğlu ise Enis Berberoğlu’nu Bakırköy’de bir otelde ağırladı. İkilinin birbirlerine uzun süre sarılması ise gözlerden kaçmadı. Daha sonra ikili otele girdi. Bu arada TBMM Başkanı Binali Yıldırım’da Enis Berberoğlu’nun eşini arayarak duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ