son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  İBB bu sene zam yapmayacağını açıkladı

  İBB bu sene zam yapmayacağını açıkladı
  • Genel
  • 15 Eylül 2018
  • 0 YORUM
  • 66 KEZ OKUNDU

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal tarafından yapılan açıklamaya göre bu sene yükselen ulaşım maliyetlerine rağmen bu farkı vatandaşlara yansıtmama kararı alındı. Mevlüt Uysal tarafından fiyatların korunması yönünde hazırlanan rapor, İBB Meclisi tarafından da kabul edildi.

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ülke ekonomisinde sürekli yükselen maliyet oranlarını toplu taşıma araçlarına yansıtmama kararı aldı. Böylelikle bu sene içerisinde İETT’lere zam gelmeyecek. İBB Başkanı Mevlüt Uysal bu ay gerçekleştirilen olağan toplantıda bu kararı açıkladı. İBB’ye bağlı İBB Metro ve İETT, artan maliyetleri kendi bünyesinde sübvanse edecek. Artan maliyet İstanbullulara yansıtılmayacak. Toplam sübvansiyon yaklaşık 470 milyon lira olacak ve bu tutarı İBB kendi bünyesinde halledecek. Alınan bu karar 1 Ekim 2018 ile 30 Haziran 2019 tarihleri arasında geçerli olacak. Uzun zamandır İBB’nin düşüncesi olan bu karar an itibariyle kabul edildi. İstanbul’da faaliyet gösteren metro, metrobüs, özel halk otobüsü de bu alınan kararlara dahil olacak.

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi maliyet karşılama bedelini belirledi. Buna göre maliyet karşılama oranları 4’e ayrıldı. Bunlar:

  %70 ve altı için 0,70 TL

  %70-80 bandında olanlar için 0,65 TL

  %80-90 bandında olanlar için 0,60 TL

  %90 ve üzeri için 0,55 TL geçiş başı destek verilecek.

  İETT’ye verilen bu destek, uzun mesafe ve çift bilet kesen yolculuklarda iki katına çıkarılacak.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ