son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  İstanbul’da toplu taşıma indirimi

  İstanbul’da toplu taşıma indirimi

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul genelinde ‘Avrupa hareketlilik haftası’ sebebiyle tüm toplu taşıma araçlarında 22 Eylül günü yüzde 50 indirim uygulanacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden alınan bilgilere göre, 16-22 Eylül tarihleri arasında Avrupa Hareketlilik Haftası’ndan dolayı ve kentsel hareketliliğin arttırılmasına yönelik bu indirim kararını aldıklarını açıkladılar. Alınan bu indirim kararının bir başka temel amaçlarından biri de toplu ulaşım araçlarının teşvik edilmesi olduğu da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

  İstanbul’da 22 Eylül başlangıcı saat 00.00’dan sonra aynı gün saat 23.59’a kadar bütün toplu ulaşım araçları yüzde 50 indirimli olacak. İstanbul halkı, İstanbulkartın çalıştığı tüm ulaşım araçlarına yarı fiyatına binme fırsatı bulacak. Bu ulaşım sistemleri ise şöyle: İETT, metro, metrobüs, özel halk otobüsü, füniküler ve deniz toplu taşıma araçları bu indirime dahil olan sistemler olacak. Aynı zamanda 22 Eylül günü sadece toplu taşıma araçlarına indirim gelmeyecek. Bunun yanı sıra İspark tarafından işletilen Akıllı Bisiklet Paylaşım Sistemleri’nden de yüzde 50 indirimle yararlanabileceksiniz.

  İBB tarafından alınan bu karar, halk tarafından da takdirle karşılandı. Sosyal medya hesaplarında konuşulan ve gündem konuları arasına giren bu hizmet sayesinde binlerce insan teşekkürlerini bildirdi. Toplu taşıma sistemlerinin teşvik edilmesi amacıyla bu tarz indirimlerin sürekli olarak yapılması gerektiği insanlar tarafından ayrıca istendi. Ayrıca yorumlarını bildiren insanlar, bu uygulamanın yalnızca bir gün değil, diğer tüm günlerde de geçerli olmasını talep etti.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ