son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı istifa etti

  Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı istifa etti
  • Genel
  • 18 Eylül 2018
  • 0 YORUM
  • 22 KEZ OKUNDU

  Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, istifa ettiğini sosyal medya hesabından duyurdu. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na ise Ordu Valiliği tarafından Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş getirildi.

  Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, istifasını Twitter’dan böyle duyurdu: “Söyleyecek, konuşacak o kadar çok şey var ki… Tüm bu söylenecek sözleri kalbime gömüyorum orada yansın diye. 1995 yılından beri aktif bir şekilde sürdürdüğüm siyaset yaşantımı an itibariyle sonlandırıyorum. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndan an itibariyle istifa etmiş bulunmaktayım. Hakkımızda hayırlısı buymuş demek ki. Hakkım sizlere helal olsun. Sizler de hakkınızı bana helal edin. Hepiniz Allah’a emanet olun, sevgi ve saygılarımla…” şeklinde konuştu.

  Gerçekleşen bu istifanın ardından Ordu Valiliği de açıklamada bulundu. Ordu Belediye Başkanlığı’na Enver Yılmaz yerine, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş getirildi. Ordu Valiliği tarafından yapılan açıklama ise şu şekilde, “5393 sayılı Belediye Kanunu’na göre bir belediye başkanı seçilinceye kadar vekaleten yerine meclis birinci başkan vekili, olmaması durumunda meclis ikinci başkan vekili, bununda olmaması durumunda meclis üçüncü başkan vekili bakar. Mevcut Belediye Kanunu gereği Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkanı, meclis birinci başkan vekili olan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş getirildi. Tüm belediye işleri yeni belediye başkanı tarafından yürütülecektir. Vekaleten atanan yeni Ordu Belediye Başkanı’mıza hayırlı olsun der ve yeni görevinde başarılar temenni ederiz.” şeklinde ifadelerde bulundu.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ