son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Venedik’te yere oturana 500 Euro ceza

  Venedik’te yere oturana 500 Euro ceza
  • Genel
  • 22 Eylül 2018
  • 0 YORUM
  • 48 KEZ OKUNDU

  Bundan sonra İtalya’nın Venedik şehrinde yere oturanlara 500 Euro ceza kesilebilecek. Yapılması planlanan bu düzenlemenin önümüzdeki haftalarda oylanması bekleniyor. Venedik Belediye Başkanı Luigi Brugnaro yaptığı açıklamada, “Pek çok turist, şehrimize gereken titizliği ve özeni göstermiyor.” açıklamasını yapmıştı. Brugnaro ocak ayında Venedik şehrine günlük 100 bin turist limiti koymuştu.

  İtalya’da Ekim ayından itibaren yere oturanlara karşı 500 Euro para cezası kesilmesi konusu gündemdeki yerini koruyor. Bu öneri ise Venedik Belediye Başkanı Luigi Brugnaro tarafından ortaya atıldı. Önümüzdeki ay belediye meclisine sunulacak olan bu maddenin kabul edilip edilmeyeceği ise merakla bekleniyor. Eğer belediye meclisinin bu maddeyi kabul etmesi durumunda, Venedik Belediye’si tarafından işaretlenen yerlere oturanlara 50 ile 500 Euro arasında para cezası kesilecek. Venedik’te anıt merdivenleri ve San Marko Meydanı’ndaki alanlara oturmak yasaklanmıştı. Oturma cezası, Venedik’te her geçen gün artan turist sayısına karşı alınan bir önlem olarak bakılıyor. Venedik’te 55 bin kişi yaşıyor. Ancak bu şehre her sene 30 milyondan fazla turist geliyor. Geçtiğimiz sene “Venedik’e saygı duy” kampanyası bile başlatılmıştı.

  Bir başka sıra dışı yasak ise Florasan’da uygulanmaya başlandı. 4 Eylül 2018 tarihinden itibaren Floransa sokaklarında, ayak üstü yiyecek atıştırmak yasaklandı. Bu yasağa uymayanlar ise 500 Euro’ya kadar cezalandırılıyor. Evlerin önünde, tarihi yerlerde ve kaldırımda yürürken yiyecek ve içecek tüketilmesi yasak. Floransa’da her sene 10 milyonun üzerinde turist çeken turistik bölgelerden birisi.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ